Hakkımda

Uzman Psikolog Burçin Demirkan Baytar

Burçin Demirkan Baytar

Çocuk Aile Danışmanı ve Uzman Psikolog olup Yüksek lisansımı Maltepe Üniversitesi Gelişim Psikolojisi bölümünde tamamladım. Uzmanlık tezim "Bakım Verenlerin (Ebeveynler ve ücretli bakım verenlerin) Dil Gelişim Sorunlarına Etkisi" konusundadır. Aynı zamanda, pedagoji, sosyoloji formasyonlarına lisans düzeyinde sahibim.

Uzman Psikolog ve Psikoterapistim.Çocuk,aile  bireysel terapi ve çift terapisi çalışmaktayım.Konuşma bozuklukları,özel eğitim,yaratıcı drama, travma tedavisi(EMDR)  psikolojik testler,psikoterapi, konularında eğitim ve sertifikalara sahibim.

Avrupa Komisyonu Eğitici Eğitimcisi ve Avrupa Birliği Aile Eğitimcisiyim. Ulusal ve yerel basında makaleler yazmaktayım. Televizyon programlarına ve radyo programlarına uzman konuk olarak katılmaktayım. Mart 2016  itibari ile 100 yayınla basında yer almış bir uzmanım. Çocuk Aile Danışmanlığı Merkezinde ve kurumsal danışmanlık verdiğim kurumlarda çalışmalarımı sürdürüyorum.

Ailem, danışanlarım,meslektaşlarım ve öğrencilerimle yaşamıma değer katmaya devam ediyorum. Meslek yaşamımda 20 yıla merdiven dayadım. Yaşam bana güzel öğrenmeler sundu. Ben de eğitimimle olduğu kadar deneyimlerimle kendime  işime  değer katmaya devam ediyorum. Mesleki birikimlerimi danışanlarımla ve  meslektaşlarımla paylaşıyorum. Böylece danışanlarımın   sorunlarını çözdüklerini  ve yaşam kalitelerinin arttığını hergün yeni danışanlarımda  deneyimliyorum. Özellikle genç meslektaşlarımı kariyer planlama, vaka süpervizyonu ve mesleki eğitimlerle destekliyorum. Böylece danışanlarımla, meslektaşlarımla, ekip arkadaşlarımla paylaşmaya devam ediyorum.