Evde Psikolog ve Pedagog Desteği

Evde Psikolog ve Pedagog Desteği

Evde Psikolog ve Pedagog Desteği  
Uzm. Psikolog Burçin DEMİRKAN

Bebek, çocuk ve gençlerin akademik ve sosyal becerilerinin gelişmesine yönelik evde programlar uyguluyoruz. Merkezimizde danışmanlık alan danışanlarımızın bazı sorunları ev ortamında desteklendiğinde daha kolay çözüme ulaşmaktadır. Bunun yanı sıra özel yetenekli veya üstün yetenekli bir çocuğa yönelik yetenek geliştirme programları uygulanması gerekmektedir. Öğrenme sadece bilişsel ve zihinsel bir süreç değildir. Öğrenme ve gelişim süreçlerinde olumlu duygunun oluşması çok önemlidir. Olumlu duygunun oluşması birçok nedene bağlı olabilir.

Çocuk Aile Danışmanlığı ekibi olarak 1998'den itibaren merkezimizde ve danışanlarımızın evinde yaptığımız çalışmalarda, bebeğin, çocuğun, gencin, anne babanın ve çocuğa bakım veren büyükanne ve bakıcı gibi kişilerin karşılaştığı sorunları çözümleyecek uygulamalar yapmaktayız.

Uzman ekibimiz psikoloji eğitimlerinin yanı sıra pedagoji, özel eğitim, konuşma terapisi, aile terapisi, travma konularında da uzmanlığa sahiptir. Evde pedagog ve psikolog desteği hizmetiyle, başarıyı hangi problemlerin engellediğini ortaya koyuyor ve bu problemleri ortadan kaldıracak önlemleri alıyoruz.